فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی ویژه کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال( قصه نمایش) به عنوان بخش ویژه‌ی بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد. به گزارش روبش و به نقل از روابط عمومی جشنواره، مسابقه نمایشنامه نویسی ویژه کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال( قصه نمایش) با هدف تقویت بخش مکتوب حوزه نمایش و افزایش آثار چاپی نمایشی و انگیزه‌بخشی و حمایت از بچه‌های علاقه‌مند به نویسندگی نمایشنامه در دو گروه سنی کودک ( ۷ تا ۱۲ سال) و نوجوان (۱۲ تا ۱۷ سال) برگزار می شود.

 شرایط شرکت در این بخش جشنواره عبارت است از:

۱) متن های نمایشی به قلم کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال، بین ۷۰ تا ۳۰۰۰ کلمه ( یا ۱۰ صفحه ) است و متون نمایشی کمتر از ۷۰ کلمه و بیشتر از ۱۰۰۰ کلمه در چرخه داوری قرار نخواهند گرفت.

۲) متن ارسالی می بایست توسط خود کودک و نوجوان و بدون مشابهت و الگو برداری از آثار دیگری چه نمایشی و چه آثاری مثل پویا نمایی، کتاب و فیلم نوشته شده باشد.

۳)ارسال حداکثر ۳ اثر از سوی هر نویسنده کودک و نوجوان به دبیرخانه جشنواره بلامانع است.

۴) ارسال مشخصات منبع اقتباس به همراه قصه نمایش بارگذاری شده (در صورت اقتباس) الزامیست.

۵)شرکت کنندگان می بایست در ابتدای هر نمایشنامه ارسالی،طرح ۱ صفحه ای آن اثر را ضمیمه نمایند.در غیراینصورت نمایشنامه پذیرفته نخواهد شد.

۶) درج اطلاعات دقیق شرکت کننده در صفحه اول متن نمایشی ضروری است.

۷) متقاضیان شرکت در این بخش می بایست فایل متن نمایشنامه را به صورت فایل با فرمت word و PDF و با رعایت فونت (۱۴- نازنین) (برای هر نمایشنامه فایل مجزا)، به همراه فرم مشخصات شرکت کننده و فایل تصویر عکس پرسنلی خود را به نشانی ایمیل بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ارسال نمایند.

 28thefest@gmail.com

علاقه‌مندان تا ۲۰بهمن ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند.