نرجس احمدی /صبح روز یکشنبه رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارکنان و خانواده‌های ناوگروه ۸۶ ارتش که چندی پیش با موفقیت مأموریت گردش ۳۶۰ درجه به دور کره‌زمین را از سرگذراندند؛ از همه هنرمندان در عرصه‌های مختلف بویژه اهالی سینما و تلویزیون دعوت کردند که برای خلق اثر و ثبت داستان این مأموریت مهم و سربلندانه به میدان بیایند.

این سطح از توجه رهبری به اهمیت نقش رسانه و هنر در ثبت وقایع و پیروزی‌های ملت ایران بسیار ارزشمند و دلگرم‌کننده بوده، تلنگر بسیار به‌هنگامی بر پیکره‌ی خواب‌آلوده‌ی سینما و تئاتر و... در تولید آثار ماندگار و فاخر است.

ایشان خاطرنشان کردند: «قضایای اتفاق افتاده بر کارکنان ناوگروه ۸۶ آنی نیست که در یک گزارش چندصفحه‌ای یا سخنرانی چند دقیقه‌ای بگنجد، ایشان به زیبایی اشاره کردند هرکدام از شما ۳۵۰ نفر در این سفر احساسی داشتید، کاری داشتید، فکری داشتید، حرکتی انجام دادید، خوشی‌ها و ناخوشی‌هایی وجود داشته، این‌ها همه‌ش در مجموع یک داستان بلند، آموزنده و پرمعناست، برای اینکه معرفی بشود این‌کار می‌تواند در یک قالب هنری، در یک قالب سینمایی، تلویزیون ارائه بشود؛ این کار هنرمندان است که این‌کار را انجام بدهند».

آقایان فیلم‌نامه‌نویس نمایش‌نامه نویس، آقایان کارگردان، آقایان تهیه‌کننده و... بسم‌الله

یک پیروزی ملی با حداقل ۳۵۰ داستان از ۳۵۰ قهرمان، می‌تواند بهترین گزینه برای ساخت بهترین، هیجان‌انگیزترین و جذاب‌ترین آثار سینمایی، نمایشی و تلویزیونی و... باشد.