نشست‌های آموزشی، پژوهشی «دوشنبه‌های دیجیتال» با هدف بررسی اجراهای دیجیتال، بینارسانه‌ای و رسانه‌های نوین توسط دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات اداره کل هنرهای نمایشی از مرداد ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش روبش و به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نرگس یزدی مدیر دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات اداره کل هنرهای نمایشی با اعلام این خبر، گفت: در این نشست‌ها منابع اصلی و مهم در حوزه‌ی اجراهای دیجیتال و بینارسانه‌ای معرفی و به بحث گذاشته خواهد شد.

وی افزود: این رویداد همچنین شامل جلسات آموزشی، و بحث و گفت‌وگوی آنلاین با هنرمندان و نظریه پردازان مطرح این حوزه در سراسر جهان است که در کنار آن آثار مطرح هنرمندان و کمپانی‌های پیشرو در خلق چنین آثاری در جهان مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، به سبب ماهیت این اجراها که مستندسازی آن‏ها دشوار بوده بخش دیگری از این رویداد به شناسایی، معرفی و ثبت فعالیت هنرمندان و گروه‌‎های داخلی خواهد پرداخت که در سال‏های اخیر به تجربه‏ ورزی ‏هایی در این حوزه پرداخته‏اند.

این پژوهشگر و مدرس تئاتر که در رساله دکتری خود بر حوزه دراماتورژی اجراهای دیجیتال، بینارسانه‌ای و رسانه‌های نوین متمرکز بوده، گفت: با وجود فراگیری این گونه اجراها در سراسر جهان و انتشار کتاب‏های متعدد در این زمینه، در کشور ما متأسفانه منابع بسیار اندکی وجود دارد. بدیهی است ناگزیر در آینده نزدیک تئاتر و اجرا در ایران نیز به این سمت خواهد رفت. این مسئله در کنار فقدان منابع و عدم آشنایی با گروه‏‌های مطرح جهان در این حوزه برگزاری این گونه نشست‌ها را ضروری می‌کند.

نشست آموزشی، پژوهشی «دوشنبه‌های دیجیتال» با هدف بررسی اجراهای دیجیتال، بینارسانه‌ای و رسانه‌های نوین هر دو هفته یک بار در سالن مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود که زمان برگزاری این جلسات اطلاع رسانی خواهد شد.