دولت مردمی آماده همکاری با هنرمندان برای عرضه داشته‌های فرهنگی ایران اسلامی است. حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز سه‌شنبه ۲۶ دی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازدید کرد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس‌جمهور در بدو ورود مورد استقبال محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان و مدیران این وزارتخانه قرار گرفت. رئیس‌جمهور با حضور بر مزار شهید گمنام تدفین شده در محوطه این وزارتخانه، با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهید ادای احترام کرد.

رئیس‌جمهور به سازمان سینمایی هم رفت و در جلسه هیئت انتخاب جشنواره فیلم فجر این سازمان حضور یافت و در جریان مجموعه اقدامات و روند کاری آن قرار گرفت. رئیس‌جمهور همچنین در این نظارت ستادی که برای دریافت گزارش عملکرد و برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته است، از بخش‌های مختلف این وزارتخانه بازدید و با کارکنان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت‌وگو کرد و در جریان مجموعه اقدامات و فعالیت‌های این وزارتخانه قرار گرفت.

بازدیدرئیسی۱

رئیس‌جمهور سپس به‌منظور نظارت ستادی و دریافت گزارش عملکرد و برنامه‌ها در اتاق وضعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور یافت. حضور در شورای مدیران وزارتخانه و ارائه گزارش معاونان وزیر و مدیران ارشد، بخش پایانی نظارت ستادی رئیس‌جمهور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

رئیس‌جمهور در دیدار با دست‌اندرکاران چهل و دومین جشنواره فیلم فجر: تمدن ایرانی اسلامی داشته‌های فرهنگی ارزشمندی برای عرضه در قالب سینما دارد/ دولت مردمی آماده همکاری با هنرمندان برای عرضه داشته‌های فرهنگی ایران اسلامی در قالب‌های هنری است. رئیس‌جمهور صبح امروز در بازدید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نشست دست‌اندرکاران چهل و دومین جشنواره فیلم فجر در سازمان سینمایی این وزارتخانه، گفت:تمدن ایرانی اسلامی داشته‌های فرهنگی ارزشمندی برای عرضه در قالب سینما دارد.

به گزارش روبش و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با تاکید بر این مطلب، افزود: تمدن ایرانی اسلامی داشته‌های فرهنگی، هنری و ادبی ارزشمندی دارد که یکی از موثرترین روش‌های ارائه آن به دنیا به تصویر کشیده شدن این داشته‌ها در قالب سینما است.

رئیسی تصریح کرد: دولت مردمی آمادگی دارد در این عرصه با همکاری اهالی فرهنگ و هنر و به همت خود هنرمندان قدم بردارد. رئیس جمهور در ادامه ضمن قدردانی از برگزار کنندگان چهل و دومین جشنواره فیلم فجر، بر تلاش برای تقویت نقاط قوت و رفع کاستی‌ها و ضعف‌های این رویداد مهم تاکید کرد و افزود: استفاده از نگاه و تجارب پیشکسوتان در این زمینه بسیار اهمیت دارد و به هیچ وجه نباید اجازه داد این تجارب ارزنده در حاشیه قرار گیرد.

رئیسی با بیان اینکه ایران پیشینه و تمدن بزرگ و درخشان دارد که قابل ارائه به همه جهان است، افزود: سینما موضوعی مهم و قابل توجه است که هر گونه هزینه در آن نوعی سرمایه‌گذاری برای کشور است. وی همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده درباره افزایش قابل توجه آثار ارائه شده در این دوره جشنواره از فیلمسازان فیلم اولی و شهرستانی گفت: یکی از وظایف مهم دولت‌ها این است که زمینه شکوفایی همه استعدادها در هر نقطه از کشور، حتی نقاط دورافتاده و محروم را فراهم کنند.

رئیس‌جمهور همچنین گزارش ارائه شده از ارتقای کمی و کیفی جشنواره امسال را مایه خرسندی دانست و تاکید کرد: در کشورهای مختلف برای رویدادهای بسیار کم اهمیت‌تر از دفاع مقدس، آثار هنری و ادبی متعددی تولید می‌شود؛ رشادت‌ها، ایستادگی و از خودگذشتگی‌های دوران دفاع مقدس ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تولید آثار هنری، فرهنگی و ادبی دارد که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرند. رئیسی تلاش‌های جوانان کشور را که با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های بسیار زیاد توانسته‌اند با نوآوری و خلاقیت به دستاوردهای بسیار ارزنده‌ای دست یابند، بسیار ارزشمند توصیف و تصریح کرد: این تلاش‌ها نیز همچون جلوه‌های زیبای دفاع مقدس ظرفیت‌های زیادی برای خلق آثار هنری و ادبی دارد که باید به شکل شایسته مورد توجه قرار گیرند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش نگاه حاکم بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و توجه به تمامی فعالان عرصه فرهنگ و هنر و توجه به خواسته‌ها و دغدغه‌های آنان را ارزنده دانست و افزود: بنده به اعتبار جلسات و دیدارهایی که با فعالان فرهنگی و هنری داشته‌ام، اطلاع دارم که فعالان این عرصه خواسته‌ها و دغدغه‌های خیلی پیچیده و غیرقابل دستیابی ندارند و لذا باید نظرات، تجربیات و ظرفیت‌های آنان مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی در پایان سخنانش به اهمیت عرضه آثار هنری، سینمایی و ادبی در کشورهای اسلامی، همسایه و همسو اشاره کرد و گفت: آنچه تا کنون از آثار فرهنگی، هنری و ادبی کشور به این بخش از کشورها ارائه شده با استقبال بسیار خوبی مواجه شده و توانسته ارزش‌های جمهوری اسلامی را ترویج کند بنابراین تولید و عرضه اینگونه آثار فاخر فرهنگی باید مورد حمایت قرار گیرد.